Lista aktualności Lista aktualności

Akcja poboru krwi w Nadleśnictwie Kudypy

Po raz pierwszy w Nadleśnictwie Kudypy popłynęła zielona krew.

Nadleśnictwo Kudypy wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie zorganizowało w pierwszy wakacyjny poniedziałek (29.06.2020r.) akcję poboru krwi, która odbyła się przy Leśnym Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach. Choć na parkingu Arboretum parkował już nie jeden autokar, to takiego "gościa" jeszcze tu nie było.

W magazynach krwi brakuje tego bezcennego leku, a potrzebujących jest bardzo dużo.
W związku z tym Nadleśnictwo Kudypy postanowiło pomóc w zbieraniu krwi. Choć tego typu akcja w tym miejscu odbyła się po raz pierwszy, a termin został ustalony niemalże z marszu, to i tak udało się uzbierać kilka litrów krwi.

 

Pośród naszych pracowników jest kilku honorowych dawców, którzy regularnie dzielą się swoją krwią i część z nich oddała ją właśnie podczas tej akcji, a niektórzy pracownicy Nadleśnictwa odważyli się na ten czyn po raz pierwszy.

Na nasz apel odpowiedzieli również okoliczni mieszkańcy, a nawet urzędnicy, z Wójtem Gminy Gietrzwałd na czele.

 

Można by rzec "pierwsze koty za płoty". Po pierwszej akcji poboru czujemy pewien niedosyt
i z pewnością powtórzymy zbiórkę krwi, a może nawet krwiobus z RCKiK w Olsztynie stanie się naszym regularnym gościem.

Dołożymy wszelkich starań, aby podczas kolejnych akcji liczba potencjalnych dawców rosła.

 

Apelujemy i zachęcamy wszystkich, którzy mogą dzieli się swoją krwią z potrzebującymi. Można to zrobić w RCKiK w Olsztynie, oddziałach terenowych oraz w podczas terenowych akcji poboru, takich jak tak, która odbyła się u nas. Szczegóły o miejscu i czasie poboru znajdziecie na stronie internetowej RCKiK w Olsztynie, pod adresem http://www.rckikol.pl/.

 

Wszystkim, którzy oddali u nas krew dziękujemy za pomoc. Czekamy na was podczas następnej akcji.