Program "Zanocuj w lesie"

 Nadleśnictwo Kudypy przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Ogólna mapa Nadleśnictwa Kudypy z zaznaczonym w kolorze ciemno-niebieskim obszarem Programu „Zanocuj w lesie”. Mapy szczegółowe znajdują się w materiałach do pobrania („Mapa obszar 1.pdf” i „Mapa obszar 2.pdf”).

 

Lokalizacja widoczna jest również na mapie oraz z poziomu aplikacji Mbdl android lub iPhone, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru znajduje się poniżej w materiałach do pobrania.
  2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą.
  • Obecnie jedynym miejscem przeznaczonym na ognisko jest teren „Zielonej Klasy” przy Leśniczówce Leśnictwa Chmury (miejsce oznaczone na mapie)
  1. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu. Przed  wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
  2. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu.
  3. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.
  4. z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków/ścieżek dydaktycznych
  5. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  • terminy polowań zbiorowych. Aby uzyskać informacje należy kontaktować się koordynatorem programu w Nadleśnictwie Kudypy.
  1. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres [kudypy@olsztyn.lasy.gov.pl] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

 

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie:

Paweł Wyrzykowski

Tel.: 89 521 07 10, kom. 533 398 552

pawel.wyrzykowski@olsztyn.lasy.gov.pl

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej programu:

Ankieta jest anonimowa i przeznaczona dla wszystkich osób korzystających turystycznie i rekreacyjnie z lasów, nie tylko tych, którzy nocują w lesie w ramach ww. Programu.