Lista aktualności Lista aktualności

Święto Pszczół w Arboretum w Kudypach

Pszczoły stanowią niezwykle istotny element ekosystemu, a ich rola w środowisku naturalnym jest bardzo rozległa. W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o ich zamieraniu, potwierdzają to również liczne badania naukowe.W Leśnym Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach w ramach współpracy Nadleśnictwa Kudypy z Rejonowym Kołem Pszczelarzy w Olsztynie powstała niedawno ścieżka dydaktyczna „Zakątek Pszczelarza”. W przystępny sposób prezentujemy tam zagadnienia związane z pszczołami – zarówno tymi miodnymi jak i dziko żyjącymi, ich biologią, funkcją w środowisku oraz zagrożeniami i sposobami ochrony.

8 i 9 sierpnia zapraszamy do Kudyp na Święto Pszczół

Święto Pszczół w Arboretum będzie trwało cały weekend. W dniach 8 i 9 sierpnia w godzinach 11.00 - 16.00 w naszym ogrodzie będziecie mogli spotkać się z pszczelarzami - opowiedzą Wam o swojej pasji i oprowadzą po ścieżce Pszczelarza. Poznacie życie pszczelej rodziny a niezapomnianych wrażeń dostarczy podglądanie owadów w szklanym ulu.

Dla naszych gości przygotowaliśmy specjalny quest - grę terenową. Poprawne rozwiązanie zagadek doprowadzi graczy do skrzyni z pszczelim skarbem.
Dzieci zapraszamy na warsztaty w trakcie których będziemy malować na drewnie, robić świece z wosku pszczelego czy tworzyć ogródki przyjazne owadom.

Nie zabraknie również tego co lubimy najbardziej, czyli słodkiego miodu, a po degustacji będzie można zrobić zapasy na zimę :)

Wszystkie zajęcia będą odbywać się w ogrodzie na świeżym powietrzu.
Serdecznie zapraszamy !!!