Wydawca treści
Oferta edukacyjna Nadleśnictwa Kudypy
Zapraszamy do korzystania z oferty edukacyjnej Nadleśnictwa Kudypy.
Organizujemy:
- Zajęcia terenowe: w lesie, na ścieżkach dydaktycznych, w Arboretum
- Zajęcia kameralne: w przedszkolach i szkołach
- Warsztaty metodyczne dla nauczycieli
- Prelekcje, wykłady, konferencje, seminaria
- Konkursy i wystawy
Nadleśnictwo Kudypy zachęca wszystkie lokalne placówki edukacyjne do spotkań on-line. Możemy przeprowadzić zajęcia edukacyjne dla różnych grup wiekowych o tematyce leśnej a także wspomóc w lekcjach przygotowanych przez nauczyciela.
Zachęcamy do kontaktu z naszym leśnym edukatorem
Pawłem Wyrzykowskim,
tel.: 533 398 552,
e-mail.: pawel.wyrzykowski@olsztyn.lasy.gov.pl”
W okresie kwiecień – październik zapraszamy do udziału w zajęciach dydaktycznych na terenie ogrodu botanicznego - Leśnego Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach.
Zajęcia prowadzą nauczyciele, leśnik jest osobą wspomagającą nauczyciela.
Zajęcia samodzielnie prowadzą nauczyciele, którzy występują z inicjatywą przygotowania lekcji w lesie lub o lesie. Możliwe jest skorzystanie z pomocy leśnika; leśnik może uczestniczyć w lekcji jako osoba wspomagająca nauczyciela pełniąc funkcję przewodnika – po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu zajęć.
Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie ofertą Ośrodka, szczególnie w okresie wiosennym i jesiennym, prosimy o rezerwację terminu (na piśmie, telefonicznie bądź osobiście) co najmniej 7 dni przed planowanymi zajęciami.
Osoba do kontaktu:
Paulina Rutkowska
Tel. 89 527 46 12
Tel. kom. 510 990 317
p.rutkowska@olsztyn.lasy.gov.pl
kudypy@olsztyn.lasy.gov.pl
Najnowsze aktualności
Koziołek „Kazik” uratowany przez leśników
Koziołek „Kazik” uratowany przez leśników
O dziwnie zachowującej się od kilku dni sarnie pracowników Nadleśnictwa Kudypy poinformowali mieszkańcy podolsztyńskiej miejscowości Siła. Po udaniu się we wskazane miejsce okazało się, że koziołek ( młody samiec sarny) rzeczywiście potrzebuje pomocy.
Na polu, zaledwie kilka metrów od drogi błąkała się młoda sarna. Na widok zbliżającego się człowieka nie wykazywała żadnych oznak zaniepokojenia – to właśnie zwróciło naszą uwagę, że coś z tym zwierzakiem musi być nie tak, w normalnych warunkach zdrowa sarna dawno by uciekła – wspomina Piotr Sambor pracownik nadleśnictwa. I rzeczywiście zwierzę pozwoliło bez żadnego problemu do siebie podejść. Szybkie oględziny wykluczyły wszelkie urazy zewnętrzne, ale koziołek był wyczerpany i prawdopodobnie odwodniony.
Szybko zdecydowano, że sarnę najlepiej przewieźć do prowadzonego w sąsiednim nadleśnictwie Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Napromku. Pozostawienie jej w stanie, w którym się znajdowała na polu sprawiłoby, ze bardzo łatwo mogła stać się celem leśnych drapieżników, wałęsających się psów lub po prostu spowodować kolizję na pobliskiej drodze.
Kazik, bo takie imię szybko nadano koziołkowi, został przetransportowany do Napromka. Tam pod opieką leśników z Nadleśnictwa Olsztynek nabiera sił i wraca do zdrowia. Mamy nadzieję, że okres rekonwalescencji nie będzie długi i sarna wkrótce wróci do lasu.