Lista aktualności Lista aktualności

W Kudypach po raz kolejny popłynęła krew, która ratuje życie.

W minioną sobotę, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, przy Arboretum w Kudypach odbyła się akcja poboru krwi zorganizowana przez kudypskich leśników.

Krwiobus - Mobilny Punk Poboru Krwi z RCKiK w Olsztynie zawitał pod Arboretum w Kudypach po raz drugi - poprzednio gościliśmy go w czerwcu zeszłego roku.

Tuż po przyjeździe krwiobusa niebo nad Kudypami powiło się szarością i przez około półtorej godziny mżyło. Jednak pomimo niezbyt przyjaznej pogody, ustawiła się kolejka chętnych do oddania krwi.

 

Pośród dawców znaleźli się leśnicy z Kudyp, przedstawiciel Nadleśnictwa Młynary oraz mieszkańcy Olsztyna i okolic. Na zaproszenie leśników odpowiedzieli, zawsze chętni do pomocy, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sząbruku i we Wrzesinie - wypełniając tym samym swą dewizę "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek".

 

Do sobotniej akcji poboru zgłosiło się 17 chętnych osób, a do oddania krwi zakwalifikowało się 11. Dzięki nim udało się zebrać prawie 5 litrów bezcennego, ratującego życie płynu. Krew zebrana w Kudypach zasiliła ogólnopolską akcję leśników "Leśne osocze, leśna krew". W ramach tej akcji dzięki Leśnikom z Kudyp udało się do tej pory zebrać łącznie 10 900 ml krwi i jej składników.

 

Wszystkim, którzy włączyli się w sobotnią akcję, a także tym, którzy oddają krew i jej składniki w RCKIK w Olsztynie i innych punktach poboru bardzo dziękujemy i zachęcamy do dalszego dzielenia się krwią.

 

Pamiętajcie Wasza krew ratuje życie.